Historical Thought, Vol. I, no. 1 (2015), Tuzla, 2015

• PDF Preface (in Bosnian)
  • PDF Contents (in Bosnian)

• PDF Bego Omerčević, Mersiha Imamović, Najstariji korijeni građanskog društva na tlu današnje Bosne i Hercegovine, 11-25.
  • PDF Alen Salihović, Nekoliko naznaka o privrednim i trgovačkim prilikama Bosanskog ejaleta i susjeda krajem XVII i početkom XVIII stoljeća, 27-43.
  • PDF Senaid Hadžić, Rimokatoličke župe Breške i Donja Tuzla u 19. stoljeću. Osnivanje, teritorijalni okvir i osobenosti stanovništva, 45-66.
  • PDF Izet Šabotić, Odluke Berlinskog kongresa u svjetlu gusinjsko-plavske afere (1878-1880), 67-93.
  • PDF Omer Zulić, Kulturno-prosvjetno djelovanje “Gajreta” u Okrugu Tuzla u austrougarskom periodu, 95-112.
  • PDF Salkan Užičanin, Strani kapital u privredi Bosne i Hercegovine (1918– 1941), 113-156.
  • PDF Sead Selimović, Školstvo u političkoj djelatnosti poslanika Jugoslavenske muslimanske organizacije u Narodnoj skupštini Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, 157-179.
  • PDF Adnan Jahić, Bilješke o djelovanju bosanskohercegovačke uleme u Drugom svjetskom ratu (1941-1945), 181-206.
  • PDF Denis Bećirović, Osnivanje, položaj i aktivnosti prvog Udruženja službenika Islamske zajednice u socijalističkoj Bosni i Hercegovini, 207-225.
  • PDF Filip Škiljan, Bošnjaci na otoku Krku i u gradu Buzetu, 227-255.
  • PDF Izet Hadžić, Borba za opstanak i međunarodno priznanje Bosne i Hercegovine, 257-280.

• PDF Reviews
  • PDF Download full issue